28 august 2008

Pauk & Pilt homme Tartu kesklinnas

29. augustil toimub SA Teaduskeskus AHHAA ja MTÜ Noored Toredate Mõtetega koostööna linnaruumi kirgastav üritus nimega „Pauk & Pilt“, mille ajal saab ennast lõhkeva õhupalliga pildistada. Parimatest fotodest koostatakse näitus, mis pannakse üles linnakodanikele vaatamiseks Küüni tänavale.


Kiirfotograafeerimisvõimalust on paaril korral AHHAA üritustel juba varasemalt tutvustatud, aga seda pole seni lageda taeva alla toodud ning kõigile kättesaadavaks tehtud. Üritusega soovitakse tutvustada inimestele põnevat, lõbusat ning erakordset võimalust fotode tegemiseks. Ühtlasi on eesmärgiks äratada inimestes huvi fotograafia vastu.

Nelja tunni jooksul on pimedas fototelgis Küüni tänava haljasalal võimalik end koos lõhkeva õhupalliga kas üksi või sõpradega fotole jäädvustada. Kes soovib, võib oma fotot ekraanilt imetleda ja lasta pisikese tasu eest selle paberile printida. Kõigilt osalejatelt eeldatakse nõusolekut oma fotot näitusel eksponeerida.

Pildistamine on tasuta ja loodetavasti inspiratsiooni pakkuv. Lisainfot ürituse kohta leiate SA Teaduskeskus AHHAA ja MTÜ Noored Toredate Mõtetega kodulehelt.

Allikas: fotoring.blogspot.com

27 august 2008

Nikonilt esimene filmimisfunktsiooniga digipeegel ja uus objektiiv

Nikoni uus D90 on samm edasi!

Lõpuks ometi filmimisfunktsiooniga keskklassi D-SLR-mudel

Nikon Europe teatab täna uuest suurest sammust edasi keskklassi DX-formaadi D-SLR-toodetes: esitletakse mudelit D90. D90 avab uued võimalused fotograafiahuvilistele kõikidel tasemetel, olles maailma esimene filmimisfunktsiooniga keskklassi D-SLR-toode, mis pakub tõelist kinoefekti ja oivalist pildikvaliteeti ning sisaldab Nikoni uue põlvkonna DX-formaadi lipulaeva D300 uuenduslikke kõrgetasemelisi funktsioone. D90 kvaliteet on garanteeritud 12,3 megapiksli, uue disainiga DX-formaadis CMOS-pildianduri ja Nikoni enda EXPEED-i pilditöötlustehnoloogiaga. Täiustatud funktsioonid, nagu vaade reaalajas, kaadri tuvastamine, aktiivne digitaalvalgustus, pildikontroll ja ISO-tundlikkuse ulatus 200−3200 (ISO 6400 ekvivalent Hi1-le ja ISO 100 ekvivalent Lo1-le), võimaldavad rakendada loovust peaaegu igas tegevuspaigas. Kaamera ergonoomiline korpus koos paigutusega intuitiivseks käsitsemiseks tagab nende funktsioonide hõlpsa kasutamise.

Jordi Brinkman, Nikon Europe B.V. tootejuht: „D90 kombinatsioon D300 pilditehnoloogiast ja uudsetest funktsioonidest, nagu vaade reaalajas, D-film, kaadrituvastamine ja pildikontroll, kinnitab veelkord Nikoni juhtivat rolli pilditöötluse tehnoloogiates. Lisades uudsed, kõrgetasemelised funktsioonid, nagu CMOS-pildiandur ja äärmiselt ulatuslik ISO-tundlikkuse ulatus, oleme veendunud, et uus kaamera äratab kõigis kirglikes fotograafides jätkuva huvi järgmiste sammude vastu fotograafias.”

Oivaline pildikvaliteet
Täiustatud DX-formaadiga CMOS-pildiandur ja efektiivsed 12,3 megapikslit tagavad D90 piltide suurepärase lahutusvõime ja laiendatud suurendusvõime. ISO-tundlikkuse vahemikud 200−3200 (ISO 6400 ekvivalent Hi1-le ja ISO 100 ekvivalent Lo1-le) tagavad madala müratasemega rikkalike detailidega pildid, mille toonivarjundid ületavad kõik ootused. D90 EXPEED-i tehnoloogia on optimeeritud saavutamaks kõrgkvaliteedilist, suure kiirusega pilditöötlusvõimet, mille poolest Nikoni professionaalidele mõeldud D-SLR-i mudelid juba tuntud on. Täiustatud on ka muid võimsaid funktsioone, nagu vaade reaalajas ja uus näotuvastussüsteem. Kõrgkontrastiga valgustussituatsioonides pildistamisel kaotatud detailide taastamiseks reguleerib aktiivne digitaalvalgustus kujutise heledate ja tumedate piirkondade vahelist kontrasti, rakendades peale ülesvõtet värvitoonide kontrolli. Eriti suure loomingulisuse saavutamiseks võimaldab pildikontroll kohandada piltide vaadet ja stiili kuue seade abil, mille hulka kuuluvad uued portree- ja maastikurežiimid.

Abistav käsi

D90 kaadrituvastussüsteem, mida rakendati juba Nikoni kaamerate lipulaevadel D3 ja D300, kasutab pildistatud objekti kaadri ja värvide analüüsiks 420-pikslist RGB-andurit. Selle informatsiooni alusel optimeerib kaamera teravuse, säritusaja ja valge tasakaalu täpselt katiku vabastamise hetkeks. D90 on suuteline eristama teie piltidel kuni viit inimnägu koos taasleitud teravuse, korrektsuse ja suurema koguse loomulike värvitoonidega. Kaamera 11-punktiline automaatse teravustamise režiim kasutab objekti liikumise korral kaadris teravuse säilitamiseks objekti värviinformatsiooni.

Kui soovitud kompositsioon on saavutatud, hõlbustavad D90 pildiredigeerimisfunktsioonid piltide täiustamist kaamerasiseselt. Saadaval on uued viimistlusvalikud: „moonutuskontroll“ reguleerib objektiivi kõrvalekallet, „sirgestamine” korrigeerib kujutise kallet ja „kalasilm” loob kalasilm-objektiivi sarnase optilise efekti. Kaameral leidub ka rohkelt valikuid õige ülesvõtte vaatamiseks ja väljavalimiseks, kaasa arvatud 72 kaadri taasesitus, kalendrivaade ja pildi suurendatud piirkonna tulpdiagrammi vaade.

Reaalajas ja elav

D90 on esimene filmimisfunktsiooniga keskklassi D-SLR-mudel, mis võimaldab jpeg-formaadis jäädvustada loomingulisi liikuvaid suurepärase kvaliteediga videoklippe. Tavalise videokaameraga võrreldes võimaldab D90 suurem pildiandur kõrgemat pildikvaliteeti ning kehvades valgustingimustes salvestamisel erakordset ISO-taset ja madalamat välja sügavust. NIKKOR-i lai objektiivide valik pakub suurt mitmekesisust kalasilm-objektiivist kuni lainurk super-telefotoni, lisades filmidele loomingulisust ja emotsionaalset mõju. Unikaalse kõlari/mikrofoni süsteemi abil saab kaameras filme esitada koos heliga.

D90 silmade tasandil viiekülgse prismaga pildiotsija abil saab leida umbes 96% kaadritest. Kui pildiotsija kasutamine ei ole praktiline, vajutage D90 reaalaaja vaate nuppu ja 3-tolline LCD 170˚ vaatenurga ja umbes 920 000-punktilise ekraaniga toetab ülesvõtet reaalajas kolmes kontrastituvastusega automaatse teravustamise režiimis: näo prioriteet, lai-ala ja normaalala. Kui te ei ole kindel, millist kaamera seadet kasutada, katsetage ilusate ning teravate piltide saamiseks täiustatud stseenirežiime, nagu aktiivne digitaalvalgustus ja pildikontroll.

Kõik võtted alles

Aku tühjenemine parima ülesvõtte hetkel on väga häiriv. Nikon on D90 loonud äärmiselt tõhusana, võimaldades ühe akulaadimisega teha umbes 850 pilti. Korrektne säritus põhineb täpsetel katikutel. D90 elektroonilise ajastusega katikute mehhanism on spetsiaalselt loodud pika ja vigadeta tööea jaoks ja on läbinud ligi 100 000 põhjalikku katiku vabastamise tsükli testi. Otsustavat ülesvõtet aitavad tabada kaamera alatine võttevalmidus, muljetavaldav 0,15-sekundiline käivitusaeg, 65-millisekundiline katiku vabastusaeg ja võttekiirus 4,5 kaadrit sekundis. Kuni 72 pisipildi kuva, taustaheliga Pictmotioni slaidiesitused, piltide geotagiga sildistamine GPS-i kasutades (valikuline), kiire piltide üleslaadimine veebialbumisse „my Picturetown”, HDMI-kohalduvus ning piltide jagamine ja organiseerimine on tehtud äärmiselt hõlpsaks.

D90 ilmub müügile septembri lõpus ning tema tootja soovitatud jaehind on 899 eurot.

AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F/3,5–5,6G ED vibratsioonivähendusega objektiivi

Nikon Europe’il on hea meel tutvustada AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F/3,5–5,6G ED vibratsioonivähendusega objektiivi. Uus NIKKORi objektiiv fookuskaugusega 18 kuni 105 mm, on suure jõudluse ja soodsa hinnaga objektiiv, mille fookuskaugus 35 mm vormingus on võrdväärne 27-st kuni 157,5 mm. See on disainitud kokku sobima Nikon D90-ga. Uus tutvustatav objektiiv võimaldab veelgi suuremat objektiivivaliku vabadust ning on täiuslik valik igale fotograafile.

Suur jõudlus — suurepärane reproduktsioon

Objektiiv AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F/3,5–5,6G ED VR on kasulik väga erinevates pildistamisolukordades. Lai suumiulatus teeb selle sobivaks hoonete ja maastike pildistamisel, telefoto suumivahemik on jällegi ideaalne portreede jaoks. Objektiivi AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F/3,5–5,6G ED VR sisseehitatud Vibration Reduction II vibratsioonivähenduse süsteemi mõju on võrdväärne olukorraga, nagu pildistataks tavalise objektiivi ja kolm sammu lühema säriajaga. See tagab harukordselt kõrge reproduktsioonisuutlikkuse. Suure jõudlusega optilise süsteemi osadeks on üks ED-klaasist element ja üks asfääriline lääts, mis on optimeeritud kasutamiseks digitaalsete peegelkaameratega. See võimaldab teha kõrge eraldusvõime ja kontrastiga pilte ning minimeerida kromaatilist hälvet. Ülikompaktne sisseehitatud Silent Wave’i mootor tagab vaikse, kiire ja tõhusa automaatse teravustamise. Täiustatud, naha välimusega disain meeldib Nikoni kasutajatele, sest see sobib nende kaamera korpusega.

Äärmuslik fookuskaugus

DX-kaamera omanikel on kõik võimalik. Koos objektiiviga AF-S VR Zoom NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6G IF-ED katavad kaks vibratsioonivähendusega objektiivi fookuskauguse vahemiku 18-300mm, tänu millele saate jäädvustada peaaegu kõike, alates liblika lähivõttest kuni kaugel asuva ninasarvikuni.

Tehnilised andmed

Fookuskaugus18–105 mm Max/min apertuurf/3,5–5,6 Objektiivi ehitus15 elementi 11 grupis (üks ED-klaasist element ja üks asfääriline läätselement) Pildi nurk 76° , 15°20’ (DX-format) Minimaalne fookuskaugus 0.45 m Max reproduktsiooni suhtarv0,2 x (1/5) Membraanlabade arv7 (kumerad) TeravustamineAutomaatne teravustamine sisseehitatud SWM-i ja käsifookusega Filtri/lisatarviku suurus67 mm Läbimõõt x pikkus Approx. φ76-89 mm KaalLigikaudu 450 g AF-S DX NIKKOR 18–105 mm F/3,5–5,6G ED VR on Nikon D90-ga erikomplektis kaasas. AF-S DX NIKKOR 18–105MM F/3,5–5,6G ED VR on müügil alates sügisest soovitusliku jaehinnaga 249 eurot.

26 august 2008

Canoni kauaoodatud EOS 50D, 18-200 mm suumobjektiiv ning neli uut kompaktkaamerat.

Täna on Canoni päev. Viimastel kuudel oli palju spekuleeritud uuest digipeeglist EOS 50D. Täna tõmbas Canon kuulujuttude otsad kokku ja esitleski uut peegelkaamerat kogu selle hiilguses.

Lisaks digipeeglile tõmbas kaameratootja katte ka uuelt suumobjektiivilt ning neljalt kompaktkaameralt. Photokina`ni on aga veel mitu nädalat ning arvatavasti pole Canon tänasega veel kõiki oma ässasid välja ladunud.

Canon EOS 50D

See digipeegel on loodud asendama Canoni keskklassi aparaati EOS 40D. Välimuselt on 50D väga sarnane oma eellasele. Tõsisemad muudatused peituvad aga kere sisemuses.

Suurendatud on megapikslite arvu - uuel aparaadil on 15,1 efektiivse megapiksliga sensor. 40D Digic III pilditöötlusprotsessor on vahetatud kiirema Digic 4 protsessori vastu.

Uus protsessor võimaldab suurenenud pikslite arvu juures klõbistada sarivõtet sama kiiresti kui 40D-mehed seda teevad. Samas teeb uus protsessor võimalikuks uued funktsioonid nagu näotuvastus, digimüra vähendamise funktsioon, uued valgustuse optimeerimise seaded ning võimalus valida kahe RAW pildifaili suuruse vahel - 7 ja 3,8 MP.

Canon EOS 50D peegelkaamerat võib poodidesse müügile oodata septembri lõpul-oktoobri algul. Kere hind saab maksma alla 25 000 krooni.

Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS

Koos uue digipeegliga esitleb Canon ka uut 11x suumiga objektiivi fookuskauguste vahemikuga 29-320 mm (35 mm ekvivalendina).

Uuel objektiivil on sisseehitatud värinastabilisaator ning elementidel on Canoni enda väljatöötatud “Super Spectra” vääristus. Vääristus koos asfäärilise elemendiga viib sisepeegeldustest tekkinud fotokvaliteedi languse miinimumini ning kindlustab teravad kontuurid ka kaadri servades.

Canon PowerShot SX110 IS

PowerShot SX110 IS on 10x suumiga kompaktkaamera. Sellel, nagu ka teistel täna kuulutatud kompaktidel, on optiline (objektiivisisene) värinastabilisaator. See on digikompaktide puhul üpris kõva sõna.

SX110 IS sensoril on 9 miljonit efektiivset pikslit, suur, 3,0" LCD ekraan, liikumistuvastus, näotuvastus, automaatne punasilmsuse vähendamine, 20 pildiprogrammi ning uus lihtsustatud menüüreþiim algajaile. Aparaat töötab kahe AA patareiga.

Canon PowerShot A1000 IS, A2000IS ja E1

Kõigil kolmel kaameral on 10 efektiivset megapikslit, objektiivisisene värinastabilisaator, pilditöötlusprotsessor (DIGIC III), lähim fookuskaugus (3m) ning ühised pildiprogrammid.

Kaamerad erinevad Objektiivi, LCD-ekraani ning disaini poolest. A1000 IS ja E1 objektiivid on 4x suumiga ning nende LCD ekraanide diagonaaliks on 2,5". A2000 IS on veidi vingemate tehniliste näitajatega, omades 6x suumiga objektiivi ning 3,0" LCD ekraani.

E1 erineb oma kahest kambajõmmist Disaini poolest. Aparaadi loomisel on arvestatud naiste ilumeelt ning see tuleb turule roosa helesinise ja valge korpusega.

19 august 2008

Canon - 100 miljonit tarnitud digitaalset kompaktkaamerat

Canon tähistab täna sajamiljonenda digitaalse kompaktkaamera tarnimist.

Canon alustas digikompaktide tootmisega aastal 1996. Esimene masin kandis nime PowerShot 600 - 0,5 efektiivse megapiksliga 1/3" CCD sensoriga ja 50 mm fiksobjektiiviga digikompakt.

Alates sellest esimesest kaamerast on Canon valmistanud ühtekokku 106 erinevat digikompaktkaamera mudelit üle terve maailma.

Käesoleva majandusaasta algul teatasid pea kõik suuremad kaameratootjad ekspordimahtude kasvust. Kõige agressiivsemad plaanid olid Panasonicul, kes plaanis tõsta oma ekspordi kasvu koguni 34% - 13 miljoni kaamerani.

Ametlikku pressiteadet loe siit. http://www.canon.com/news/2008/aug19e.html

07 august 2008

Sonylt tulemas 2 õhukest digiseepi

Sony tutvustas täna kahte uut superõhukest Digikompakti Cyber-Shot DSC-T700 ja TSC-T77.
TSC-T77 on Sony siiani kõige õhem kaamera - vaid 16 millimeetrit. Vaatamata sellele asjaolule on kaameral 5x optiline suum, 10,1 efektiivse megapiksliga CCD sensor, tundlikkuse seadistamise võimalus kuni ISO 3200 ning näotuvastusfunktsioon. Lisaks sellele kõigele ka 3″ puutetundlik LCD ekraan.

DSC-T700-l on veel suurem 3,5″ LCD ekraani ning 4 GB sisse ehitatud mälu.

Kaamerad jõuavad turule käesoleva aasta sügisel ning mitmes erinevas värvitoonis.